Nieuws
/

Noordelijke wieler- en toerkalender 2024; zaterdag a.s. 19e Pieter Weening Classic

Noordelijke wieler- en toerkalender 2024; zaterdag a.s. 19e Pieter Weening Classic

Zaterdag a.s. staat de 19e Pieter Weening Classic voor toerfietsers op het programma in Surhuisterveen. Alle informatie over de toerklassieker vindt u op deze site.

Zondag wordt er gekoerst op het Hoogelaand in Usquert, Rondom De Bult.

Noordelijke wieler- en fietskalender 2024 

Op de Friese wielerkalender 2024 een aantal nieuwe koersen: de Leeuw van Leeuwarden, Harkema en De Westereen. Een tweetal nieuwkomers is inmiddels weer van de kalender gehaald: Ternaard en Heerenveen.

De wieler- en toerkalender van Noord-Nederland

Juli

02/07 Fiets4daagse Wolvega toer

05/07 Peize Meerdaagse 

06/07 Ronde van De Wilp Meerdaagse

06/07 Hel van Harkema ATB

08/07 24ste Lauwersland Fietsvierdaagse toer 

11/07 Ronde van Gaast (wv Snits)

13/07 Lus van Roden

13/07 43ste Ronde van Kloosterburen

14/07 Ronde van Zijen

14/07 Veendam Airolube Zomercup

20/07 19e Pieter Weening Classic

21/07 Ronde van Usquert

23/07 42ste Profronde van Surhuisterveen

27/07 Bauke Mollema Tocht toer

28/07 Gouden Pijl na-tourcriterium + toer

Augustus

20/08 Fiets4Daagse Appelscha

31/08 Woudentocht Burgum toer

September

01/09 Goarretocht Gorredijk toer

07/09 Kalas Tijdrit Harich (wv Snits)

07/09 Wielerfestival Cauberg

09/10/17/09 WV Snits Bokaal

14/09 De Juweel Stiens toer

15/09 Zeuv'mhuuster ATB Toertocht Zevenhuizen

15/09 Omloop Ooststellingwerf Oosterwolde finale Clubcompetitie

21-22/09 Mergellandtweedaagse Sint Geertruid toer

22/09 De Westereen Airolube Zomercup

28/09 BetBoss Graveltoer Drachten

29/09 Klad Kletske Klinkerkoers Dokkum toer

Oktober

02/10 BetCity Elfsteden Race Leeuwarden

13/10 GordyksterBikeFest Gorredijk toer

19/10 Oktober Bike Fest Appelscha

Maart

09/03 Kasseienomloop Exloo - 1. Elmar Abma

09/03 Drentse Acht van Westerveld Dwingeloo - 1. Sofie van Rooijen

10/03 Ronde van Drenthe World Tour vrouwen Beilen - VAM-berg - 1. Lorena Wiebes

20-24/03 Olympia's Tour (Leek, Roden, Baflo, Gieten)

20/03 Medemblik – Medemblik 144,9 km - Elmar Abma
21/03 Baflo – Baflo 141,3 km Noorderrondritten - 1. Roy Hoogendoorn
22/03 Assen – Roden 140,8 km - 1. Simon Dehairs (B.)
23/03 Gieten – Ruurlo 168,2 km - 1. Rasmus Pedersen (Den.)
24/03 Neede – Tiel 188,3 km - 1. Rasmus Pedersen (Den.)

Eindklassement: 1. Tim Torn Teutenberg (Dld.); 2. Rasmus Pedersen (Den.); 3. Jelte Krijnsen (Bolsward)
Totale afstand 783,5 km 

23/04 Leeuw van Leeuwarden - 1. Joakim Zuidema (am./bel.); 1. Reinout van Dam (sp.klasse)

23/03 Kalas Tijdrit Warns (wv Snits) - 1. Jelle ter Weeme

30/03 Acht van Burgum toer

April

01/04 Ronde van Ureterp - 1. Rick Ottema

05/04 Open Fries Kampioenschap Goenga (wv Snits) 1. Wieger van der Wier

06/04 Friesche Vlaanderentocht Drachten toer

07/04 Trimunt/Marum Airolube Zomercup 14.00 uur

07/04 Ronde van Sudwest Fryslan toer

13/04 Amstel Gold Race Toerversie

14/04 Amstel Gold Race Profs - 1. Marianne Vos en Tom Pidcock

14/04 Rikus Sunderman Dorpentocht toer

19/05 Ronde van Folsgare (wv Snits)

27/04 Koningsronde van Beilen afgelast

27/04 42e Princenhoftocht Earnewald/Wijnjewoude toer

Mei

04/05 Elfmerenfietstocht Sneek

04/05 36e Winsumer Wierdentocht toer

05/05 Ronde van Sneek en jeugdronde (wv Snits) - Marco Swierstra

08/05 Kalas Tijdrit Lemmer (wv Snits) - Rik van der Wal

09/05 16 Dorpentocht Joure

09/05 Noorderrondritten Loppersum toer

11/05 Lauwersmeer- en Waddentoer Dokkum/Zoutkamp toer

18/05 23e Brandsma Koffie Wielerronde van Bolsward - Frits Biesterbos

20/05 Fietselfstedentocht Bolsward

25/05 Omloop door het Land van Bartje (Gieten)

25/05 Ronde van Hallum (wv Snits)

26/05 ATB Toertocht Marum

Juni

01/06 Gemeententocht Burgum toer

01/06 22e 4 Windstrekentoertocht Burum toer

02/06 Ronde van Gorredijk

02/06 Albert Heijn toertocht Surhuisterveen 

08/06 41e Fietsturfroute Gorredijk

09/06 Norg Airolube Zomercup

09/06 Wielerdag Roden

10/11/12/06 Willem Visser Memorial (wv Snits)

11/06 40ste Omloop van Bedum - Meerdaagse

15/06 Leekstertaktocht Leek toer

17/06 Doortrapdag Surhuisterveen ROF

18/06 Ronde van Harkema

21/06 Ronde van Leek

22/06 Ronde van De Westereen - Amysoft Meerdaagse

23/06 Emmen Airolube Zomercup

27/06 Heamielronde Bolsward (wv Snits)

29/06 Ronde van Fryslan toer

 

 
Button