Foto archief WCS - Lars van der Haar in actie tijdens NK Veldrijden 2018 in Surhuisterveen
Speciale TREK afscheidsfiets voor Lars van der Haar; nog één cross in Oostmalle
Nog twee wedstrijd te gaan voor de afzwaaiende Lars van der Haar. Morgen, zondag, de finalewedstrijd van de X2O Badkamers Trofee in Brussel en volgende week zondag de Internationale Sluitingsprijs in Oostmalle. De 34-jarige renner werd voor deze twee wedstrijden verrast door TREK met een TRIBUTE BIKE. Een speciale fiets met oranje tinten met op de onderbuis het opschrift: 'Lars, a cross journey (2012 - 2026).
Van der Haar is blij met zijn nieuwe fiets. "Ik ben in de zevende hemel met mijn nieuwe fiets. Bedankt TREK!", aldus de afzwaaiende crosser aan www.wielerflits.nl.
Van der Haar en zijn vrouw Lucy werden woensdag jl. de trotse ouders van een zoon, Lio. Ze hadden al een dochter, Sophia.
Op de palamares van Van der Haar staan twee Europese titels. In 2015 werd hij kampioen in Huybergen en in 2021 op de VAM-berg in Wijster. Daarnaast kwam hij nog vier keer op het podium met twee keer zilver en twee keer brons.
Bij de beloften won hij twee wereldtitels. Bij de elite slaagde de renner van Baloise Verzekeringen-Het Poetsbureau Lions er niet in de regenboogtrui te veroveren. Wel won hij twee keer zilver en brons. Vier keer veroverde hij de Nederlandse titel.
In Surhuisterveen was Van der Haar een graag geziene gast. Twee keer won hij de Internationale Centrumcross (2014 en 2015). In de laatste Centrumcross (2017) werd hij derde achter winnaar Corné van Kessel en Lars Boom. Een jaar later (2018) won hij zilver in het NK Veldrijden in Surhuisterveen achter winnaar Mathieu van der Poel en voor David van der Poel (3e).