Foto - Ewout Betten van De Poel Koel- en Vrieshuis BV
Volop perspectief voor De Poel Koel- en Vrieshuis BV - Feanster bedrijf stelt gouden fiets beschikbaar
"De Profronde van Surhuisterveen is voor ons een uniek evenement”.
Het is een prachtig visitekaartje voor de regio én voor het bedrijfsleven. Bovendien biedt het een mooie gelegenheid om nieuwe contacten te leggen." Dat zegt Ewout Betten, sinds twee jaar mede-eigenaar van De Poel Koel- en Vrieshuis BV in Surhuisterveen. Het bedrijf stelt dit jaar de traditionele gouden fiets beschikbaar voor de winnaar van de Profronde, die op dinsdag 28 juli wordt verreden.
De Poel Koel- en Vrieshuis BV is al ruim veertig jaar een begrip in Noord-Nederland. Het bedrijf is gespecialiseerd in de opslag van gekoelde en diepgevroren producten en biedt een breed pakket aan logistieke diensten.
"Wij zijn een dienstverlenend bedrijf in de ruimste zin van het woord," vertelt Ewout Betten. "We slaan voedselproducten op, variërend van zuivel, vlees en vis tot bakkerijproducten. Tot onze klanten behoren zowel Nederlandse als internationale bedrijven."
De dienstverlening gaat daarbij verder dan alleen opslag. "We verzorgen ook de in- en export en regelen de bijbehorende douaneformaliteiten. Klanten uit binnen- en buitenland kunnen hun producten bij ons onderbrengen, waarna wij het complete logistieke traject begeleiden."
Flexibele logistieke partner
"Onze kracht zit in de flexibiliteit," aldus Ewout Betten. "We kunnen veel werkzaamheden met onze eigen mensen uitvoeren. Naast opslag verzorgen we bijvoorbeeld ook het lossen van containers en het ompakken van goederen”.
Vertrouwen in de toekomst
Over de toekomst is Ewout Betten positief gestemd. "Ik verwacht zeker verdere groei. De vraag naar opslagcapaciteit blijft toenemen. Producenten worden steeds groter, terwijl er nauwelijks nieuwe vrieshuizen bijkomen."
Tegelijkertijd kent de sector ook uitdagingen. "De arbeidsmarkt blijft krap en als koel- en vrieshuis zijn we sterk afhankelijk van voldoende energie. Gelukkig beschikken we in Surhuisterveen over een goede stroomvoorziening."
Duurzaamheid speelt daarbij een steeds belangrijkere rol. Op het dak van de vestiging liggen 2.800 zonnepanelen, waarmee een belangrijk deel van de eigen energiebehoefte wordt opgewekt.
Ook kijkt De Poel Koel- en Vrieshuis BV vooruit naar de toekomst van elektrisch transport. "We willen op onze locaties een laadplein voor elektrische vrachtwagens realiseren. Daar hebben we voldoende ruimte voor. Zo kunnen klanten straks tijdens het laden en of lossen gebruikmaken van onze faciliteiten. Dat is een mooie uitbreiding van onze dienstverlening."
Gouden fiets
De Poel Koel- en Vrieshuis BV is al jarenlang een trouwe partner van de Profronde van Surhuisterveen. Dit jaar verbindt het bedrijf zijn naam voor het eerst aan de gouden fiets, de traditionele hoofdprijs voor de winnaar van de wielerwedstrijd.
Na afloop van de Profronde wordt de gouden fiets uitgereikt door Ewout Betten en zijn partner.